سیستم های حفاظتی و نظارتی

کشف نقطه کور دوربین مداربسته

نقطه کور دوربین مداربسته

نقطه کور دوربین مداربسته : چگونه آنها را پیدا کنیم و از آنها اجتناب کنیم

 یکی از چالش های بزرگ یک دوربین امنیتی، صرف نظر از کیفیت یا هزینه آن ، نقطه کور دوربین مداربسته است . بنابراین ما بهترین ایده را برای جلوگیری از نقطه کور دوربین مداربسته خود جمع آوری می کنیم.

با اسپرلوس فناوری همراه باشید.

((امشب رفتم تا آخرین بار قبل از دزدی کردن همه چیز را دوباره بررسی کنم . من متوجه گوشه ای شدم که هیچ دوربینی ندارد و دوربین های قرار داده شده در مکان های دیگر نیز نمی توانند این نقطه را ببینند. با این حال، مانند 4 علامت مختلف در آن گوشه وجود دارد که نشان می دهد دوربین های امنیتی در حال استفاده هستند. بنابراین سؤال من این است که آیا این تلاشی برای ترساندن من است یا آنها واقعاً می توانند من را آنجا ببینند؟))

جالب نیست ! این سوال از یک سارق می تواند به شما یادآوری کند که در مورد اثربخشی دوربین های امنیتی خود در خانه، اداره، سوپرمارکت و مکان های دیگر تجدید نظر کنید.

چرا خانه‌ها و فروشگاه‌های زیادی هنوز سرقت می‌شوند، حتی اگر دوربین‌های امنیتی نصب شده باشند؟ بخشی از این به دلیل نقطه کور دوربین مداربسته است که خطرات جدی برای اموال و ایمنی شما ایجاد می کند. نقطه کور دوربین مداربسته ممکن است در مکان های شما وجود داشته باشد ، به خصوص اگر در نصب دوربین های امنیتی خود دقت کافی نداشته باشید.

خبر خوب این است که شما می توانید به روش های مختلفی از این نقطه کور دوربین مداربسته اجتناب کنید. اما برای جلوگیری از نقاط کور، ابتدا باید بدانید که کجا آنها را پیدا کنید.

نحوه یافتن نقطه کور دوربین مداربسته

نقطه کور دوربین مداربسته به هر ناحیه ای اشاره دارد که در دید محیطی دوربین امنیتی نصب شده شما قرار ندارد. از آنجایی که همه دوربین ها محدودیت هایی برای برد خود دارند، هیچوقت دوربین منفرد نمی تواند کل دارایی شما را کنترل کند.

برای دریافت نقاط کور دوربین خود، ابتدا باید میدان دید دوربین خود (FOV) را پیدا کنید. FOV زاویه دیدی است که دوربین می تواند ببیند.

با توجه به لنزهای متفاوتی که دوربین شما استفاده می کند، زاویه دید متفاوتی خواهید داشت. ممکن است لنز ثابت 4 میلی متری، لنز ثابت 6 یا 8 میلی متری یا دوربین لنز وریفوکال داشته باشید. به طور کلی، یک لنز ثابت 4 میلی متری زاویه دید 80 درجه را امکان پذیر می کند. سپس نواحی فراتر از میدان دید 80 درجه، نقاط کوری هستند که دوربین شما قادر به پوشاندن آنها نیست.

بهترین راه برای یافتن نقاط کورتان این است که دوربین خود را با اجراهای آزمایشی وارد عمل کنید. از یکی از دوستان، اعضای خانواده یا همسایگان مورد اعتماد خود بخواهید که به عنوان یک بازدیدکننده ظاهر شوند. به این شخص بگویید از زوایای مختلف به ملک شما نزدیک شود:

درب ورودی شما

سایر ورودی ها (ایوان پشتی، درب پارکینگ و …)

از آنها بخواهید به هر پنجره خانه شما بروند.

در حالی که آنها این کار را انجام می دهند، فید دوربین خود را نظارت کنید. این روزها، سیستم‌های امنیتی به شما این امکان را می‌دهند که این کار را از طریق تلفن همراه خود انجام دهید. در حالی که ما شما را به انجام این کار تشویق می کنیم، همچنین به شما پیشنهاد می کنیم به تمام راه هایی که می توانید از طریق آن ها می توانید فید خود را نظارت کنید ، نگاهی بیندازید. برای مثال، آنچه در مانیتور تلویزیون شما قابل مشاهده است، ممکن است در  گوشی شما قابل مشاهده نباشد.

چگونه از ایجاد نقطه کور دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

یکی از اولین گام‌هایی که می‌توانید برای جلوگیری از نقطه کور دوربین مداربسته خود بردارید، گرفتن عکس از مناطقی است که می‌خواهید پوشش دهید، دقیقاً از مکان‌هایی که پیش‌بینی می‌کنید دوربین‌های امنیتی خود را نصب کنید. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید:

برای پوشش حداکثری به چه لنزی نیاز دارید

دوربین چقدر دور است

محدوده دید چقدر وسیع است

سپس کارشناسان گروه اسپرلوس فناوری از این تصاویر و همچنین نقشه ساختمان برای شناسایی مکان های ایده آل دوربین و همچنین بهترین نوع تجهیزات استفاده می کنند. شما همچنین می توانید از ماشین حساب لنز دوربین امنیتی برای تعیین اندازه لنز مورد نیاز خود استفاده کنید.

جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

در یک موقعیت ایده آل، شما توانایی نصب یک راه اندازی چند دوربین را خواهید داشت. یک سیستم دوربین امنیتی شما را قادر می سازد تا از هر دوربین برای همپوشانی با ناحیه دید یکدیگر استفاده کنید،  از همه دوربین ها استفاده کنید.

نکته 1: در مرحله حذف نقطه کور دوربین مداربسته ابتدا روی مکان تمرکز کنید

یکپارچگی تجهیزات شما نقش بسیار زیادی در از بین بردن نقاط کور دارد. با این حال، یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌توانید برای محافظت از اموال خود بردارید، برنامه‌ریزی و استراتژی‌بندی موقعیت مکانی دوربین‌هایتان است.

با همکاری با گروه اسپرلوس فناوری در تصمیم گیری در مورد محل قرار دادن دوربین های امنیتی خانه ، فروشگاه و … ، می توانید احتمال نقاط کور و آسیب های ناشی از خرابکاران یا مادر طبیعت را تا حد زیادی کاهش دهید. در پایان، خیالتان راحت‌تر خواهد بود که دوربین‌های امنیتی شما کار خود را برای محافظت از اموال و خانواده شما انجام می‌دهند.

نکته 2: تغییر به دوربین امنیتی با زاویه دید عریض را در نظر بگیرید

در حالی که قرارگیری دوربین امنیتی نقش مهمی در به حداقل رساندن نقاط کور دارد، می‌توانید با انتخاب یک دوربین امنیتی با زاویه باز که بهتر است تمام نقاط را پوشش دهد، از آنها دوری کنید.

نکته 3: برای به حداقل رساندن نقطه کور دوربین مداربسته خود، عوامل خارجی را در بازی در نظر بگیرید

همانطور که قبلا ذکر شد، باید تاثیر حرکت خورشید (و تاریکی) بر نقاط کور دوربین های امنیتی خود را در نظر بگیرید. این به جلوگیری از نقاط کور دوربین امنیتی در روز و شب کمک می کند.

اما عوامل خارجی بسیار بیشتری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. مثلاً تاب خوردن شاخه از وزش باد برای ایجاد نقطه کور کافی است. در تابستان، درختی پر از برگ ممکن است جلوی آفتاب صبحگاهی را بگیرد، اما در زمستان، آن درخت لخت (و خورشید نزدیک به افق) می‌تواند چالشی کاملاً جدید ایجاد کند. توجه و نظارت بر این عوامل خارجی را حداقل در هر فصل، اگر نه به صورت ماهانه، مهم بدانید.

نکته 4: با پاک کردن دوربین خود از خرابکاری، نقطه کور دوربین مداربسته را از بین ببرید

دست مادر طبیعت تنها دلیلی نیست که دوربین های شما ممکن است نقاط کور غیرمنتظره را تحمل کنند. اگر دوربین شما به راحتی توسط مهاجمان قابل دسترسی باشد، آن مزاحم می تواند به دوربین آسیب برساند یا میدان دید آن را مسدود کند.

شکل زیر نقطه کور دوربین مداربسته با برد 100 متر و میدان دید لازم برای تشخیص و تایید تصویر مناسب را نشان می دهد:

نقطه کور دوربین مداربسته

همانطور که در بالا نشان داده شد، اندازه نقطه کور دوربین مداربسته به اندازه کافی مهم است که در نظر گرفته شود. مردی که مستقیم راه می رود می تواند جلوی دوربین راه برود بدون اینکه در 14 متر اول دیده شود. یک مزاحم خمیده تقریباً 23 متر فرصت دارد تا وارد آن شود.

منطقه دید باریک دوربین های برد بلند در حفاظت محیطی بسیار رایج هستند زیرا فاصله زیادی را فقط از یک نقطه پوشش می دهند. برد طولانی به معنای زاویه دید باریک است، زیرا ما می خواهیم اجسامی را دور از دوربین ببینیم، به اندازه کافی بزرگ برای تشخیص و شناسایی نفوذ احتمالی.

مشکلی که هنگام استفاده از لنزهای باریک به وجود می آید این است که میدان دید (FOV) در ناحیه نزدیک به دوربین ممکن است “بیش از حد” باریک باشد و آن را در برابر اهداف متحرک سریع آسیب پذیر کند.

برای اطمینان از سطح تشخیص و تأیید خوب در این ناحیه، حداقل زمان 2 ثانیه با نفوذگر در داخل میدان دید باید در نظر گرفته شود. با سرعت 12 کیلومتر در ساعت که سرعت دویدن عادلانه ای است، حداقل 6.6 متر میدان دید افقی ایجاد می کند.

نقطه کور دوربین مداربسته

هنگامی که میدان دید افقی (HFOV) در انتهای نقطه کور کوچکتر از حداقل FOV لازم برای پوشش ناحیه دید باریک باشد، فاصله نقطه کور متناسب با آن افزایش می یابد. به عبارت دیگر، زمانی که فاصله ناحیه دید باریک بیشتر از فاصله نقطه کور دوربین مداربسته باشد، دومی برای دیدار با اولین فاصله افزایش می یابد. ترکیب هر دو همچنان نام نقطه کور دوربین مداربسته را دریافت خواهد کرد.

نقطه کور دوربین مداربسته برای اهداف طراحی باید توسط دوربین های دیگر پوشانده شوند. در برخی موارد، میدان دید موثر دوربین قبلی آنها را به طور کامل یا جزئی پوشش می دهد، بنابراین در صورت عدم وجود دوربین های اضافی مورد نیاز است.

موقعیت های معمول نقطه کور دوربین مداربسته که نیاز به رسیدگی دارند

گوشه ها با دوربین های درون خطی

این یک پیکربندی بسیار معمول است که در آن دوربینی که در گوشه ای قرار دارد تا حدی توسط دوربین قبلی پوشانده شده است. پنل‌های کنار محیط ، دوربین قبلی را از پوشاندن کل منطقه مرده دوربین قبلی باز می‌دارند. یک دوربین برد کوتاه نصب شده روی قطب دومی مشکل را حل می کند.

نقطه کور دوربین مداربسته

گوشه ها با دوربین های راه اندازی پیکربندی لازم زمانی که ممکن است اشیاء داخل و خارج حصار با یکدیگر برای تشخیص و تأیید هشدار اشتباه گرفته شوند. بسته به زاویه بین هر دو FOV یک یا حتی دو دوربین برای پوشش منطقه مرده مورد نیاز است.

نقطه کور دوربین مداربسته

دو دوربین با میدان دید مخالف

این یک وضعیت نسبتاً غیرعادی است که ممکن است زمانی رخ دهد که ما سعی می کنیم بخشی از محیط را از بالای یک تپه بپوشانیم یا نمی توانیم هر دوربین را به عقب برگردانیم تا FOV های آنها برای محدودیت های برد با هم همپوشانی داشته باشند. باید بگوییم که در برخی مواقع، این پیکربندی را که توسط شرکت‌های دیگر به‌عنوان روش «عادی» برای انجام کارها نصب شده است، یافته‌ایم. دوربین نصب شده در یک قطب نزدیک که نور آن با دوربین های اصلی برخورد نمی کند و بالعکس این وضعیت را حل می کند.

نقطه کور دوربین مداربسته

نتیجه

ناهمواری زمین، شکل طرح و سایر تأثیرات ممکن است موقعیت دوربین ها را به بهترین شکل ممکن در محیط تغییر دهد . اگر نقطه کور دوربین مداربسته تحت پوشش قرار نگرفته باشند، معمولاً با اضافه کردن دوربین‌های ارزان قیمت با برد کوتاه اضافی در صورت لزوم می توان این مشکل را حل کرد.

ما در کنارشما هستیم تا از صفر تا صد محیط شما را بررسی کنیم و تمامی نقاط کور را ببندیم و امنیت شما را تضمین کنیم . گروه اسپرلوس فناوری همراه همیشگی شما و نماینده رسمی دوربین مداربسته داهوا و دوربین مداربسته تیاندی با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *